TAO VİNYASA & YİN YOGASAJ

ve Dokunmanın İncelikleri Hocalık Eğitimi (40 saat)

 

Bu eğitimde Tao Vinyasa akışları ile derin gevşemeye yardımcı olan Yin Yogasaj çalışması ve pozlarda bedene dokunmanın inceliklerini konuşacağımız seanslar bir araya geliyor! Bir yandan da, programı kendimizi Göcek’in mavi sularına her gün atabileceğimiz ve bir gün de tekne ile gezintiye çıkabileceğimiz şekilde planladık.

Bu eğitimden sonra, tüm Tao Vinyasa akışlarını içeren güvenli ve bütünlüklü dersler verebilmenizi, Yin Yogasaj’ı özellikle bireysel ve grup özel derslerinize daha çok dahil edebilmenizi, hatta bu alana eğilmek isteyenleri alanda atölye verebilecek şekilde desteklemeyi hedefliyorum. Ayrıca Dokunmanın İncelikleri başlığı altında, sizlere bedenlere pozlarda rahatlama veya masaj niteliğindeki dokunuşlarda “daha duyarlı ve doğru dokunuşun püf noktalarını” öğretmek istiyorum.

Yoga hocalığınızı beslemeye yardımcı olacak tüm bu unsurları içeren bu 40 saatlik eğitim, Berivan Aslan Sungur ile Yoga Alliance Onaylı 300 Saat İleri Seviye Eğitimine saydırılabilmektedir.

 

Yin Yogasaj

Bedeni esnek olmayan ve/veya bir kişinin teması ile daha rahat kendini bırakabilen (sinir siteminin parasempatik moda geçmesinde başka birinin temasından faydalanmaya ihtiyaç duyan) ya da Yin Yoga ile masaj arası bir pratiğe ihtiyaç duyan kişilere yönelik olan Yin Yogasaj çalışmasını daha profesyonel olarak, daha bilerek uygulamak ve derslerinize katabilmek, bu alanda kısa atölyeler düzenlemek üzerinde çalışacağız.

 

Tao Vinyasa

Tao Vinyasa, Paul ve Suzee Grilley’nin geliştirdikleri, içerisinde yoganın yanı sıra Marshall Arts ve modern dans etkileri taşıyan yang yoga akışlarına verilen addır. Anatomik beden farklılıklarına saygıyı ve bedenin sesini dinleyerek içten gelen ritimle hareket etmek bu stilde ön plandadır. Birbirinden farklı amaçlara hizmet eden 3 temel akış (Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha) uygulanır. Akışlardan Savaşçı alt beden, Uçan Ejderha üst beden odaklıdır; Altın Tohum ise tüm bedendeki chi’yi uyandırmaya ve hissetmeye yöneliktir. Tekrarlanan akışlar bedende esneklik, güç ve dengeyi geliştirir; bedene güç, canlılık ve zindelik getirir. Genelde akışların yang enerjisi, yin pozlar ile dengelenir.

 

Etkinlik Kimlere Yöneliktir?

 • Yin Yogasaj’ı ve Tao Vinyasa akışlarını öğrenip kendi kendilerine uygulamak isteyen yoga öğrencileri veya öğretmek isteyen yoga hocaları
 • Tao Vinyasa akışlarını ve/veya Yin Yogasaj’ı daha önceden bilip bu alandaki hakimiyetlerini geliştirmek isteyen yoga hocaları ve öğrencileri
 • Dokunmanın incelikleri konusunda kendilerini geliştirmek isteyen yoga hocaları

 

Eğitim İçeriği

 • Altın Tohum, Savaşçı, Uçan Ejderha ve yeni seriler olan Yürüyen Ejderha ve Yürüyen Fil serilerini adım adım incelikleri ile öğrenme ve öğretebilecek kadar serilere hakim olma yetisi kazanma.
 • Ana 3 seriye bedeni hazırlamak için kullanılan pozları öğrenme; pozların kendi içerisinde sıralamasını yapabilme yetisi kazanma.
 • Akışları bir ya da birkaçını kişisel yoga pratiğiniz ya da vereceğiniz bir ders içerisinde bütün ya da parçalı olarak kullanabilmeyi kavrama.
 • Değişik seviyedeki öğrencilere ve farklı temalara/amaçlara yönelik Tao Vinyasa dersleri verebilme ve bireysel uygulamalar oluşturabilme yetisi kazanma.
 • Tao Vinyasa stiline temel oluşturan yin&yang yoga uygulaması bakış açısını öğrenme.
 • Tao Vinyasa stilinde kişisel bir uygulama geliştirme.
 • Yin Yogasaj çalışmasının inceliklerini, farklı bedenlere nasıl uygulanabileceğini öğrenme.
 • Pozlarda bedene dokunmanın incelikleri
 • Çakra meditasyonları ve yang enerjiyi dengelemek adına kısa yin yoga uygulamaları yapma.
 • Ders verme, geri bildirim ve mentorluk alma. (Alanda kendini geliştirmek ve hoca olmak isteyenler, inziva sonrası, 2 ders Tao Vinyasa dersi verecek; 2 seans Yin Yogasaj uygulaması yapacak ve derslerine katılan mentorlardan geri bildirim alacaklardır. Berivan Aslan Sungur ve Bengü Odabaş mentorlu derslerden alınan geri bildirimleri yorumlayacak, bu konuda hocaların kendilerini geliştirmelerine destek olacaklardır.)

 

Günlük Program

7:30 – 9:30 Pratik

9:30 – 11:00 Kahvaltı

11:00- 12:30 Teori

12:30 – 17:00 Serbest Zaman (Huzur Vadisi’nde doğal havuz ve dinlenme alanları ya da 15 Dakika içerisinde Göcek’e deniz kıyısına iniş alternatiflerimiz var.)

17:00 – 19:30 Pratik & Teori

Program 25 Ağustos Pazar günü 16:00'da başlayacak, 31 Ağustos Cumartesi günü 13:00'de sona erecektir.

 

Etkinlik ücreti : 1950 YTL’dir.

31 Mayıs’a kadar erken ödeme ücreti 1550 TL’dir.

Kayıt için 750 TL kapora yatırmak gereklidir. (Son 15 gün kala yapılan iptallerde kaparo iadesi yapılmayacaktır). Ücrete yol ve konaklama dahil değildir.

 

Etkinlik ile ilgilenenler Bengü Odabaş ile bağlantıya geçebilir.

Cep : 0506 251 93 98 E-mail : bengu.om@gmail.com

Konaklama ve 3 öğün yemek, paylaşımlı odalarda kişi başı gecelik ücreti 250 TL’dir. Konaklayacağımız yer ile ilgili ayrıntılı bilgi için; https://www.huzurvalley.com/huzur-valley adresine bakabilir, ayrıca Bengü Odabaş’dan da detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bu eğitimde Bengü Odabaş yardımcı eğitmen olarak Berivan Aslan Sungur’a destek olacaktır. Bengü Odabaş, Berivan Aslan Sungur’un yogaya yaklaşımını iyi tanıyan, kendisinin uzun süre hocalık eğitimlerinde asistanlığını yapmış, deneyimli bir yoga hocasıdır. 6 senedir İstanbul’un birçok önde gelen yoga merkezinde Yin ve Yang yoga dersleri ve özel dersler vermektedir.

 

Sertifikasyon

Mentorlu çalışmayı tamamlayanlar 40 saatlik; tamamlamayanlar 30 saatlik Yoga Alliance onaylı sertifika almaya hak kazanacaktır. Bu eğitim, Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance onaylı 300 Saatlik İleri Seviye Eğitimine dahildir. İsteyen tüm yoga hocaları için 300 saatlik programa sayılacaktır. Ayrıca katılmış herkese tamamladıkları saat karşılığında Berivan Aslan Sungur Yoga Okulu’ndan Yoga Alliance onaylı eğitim sertifikası verilecektir.

Designed by Asu Somer and made with in Amsterdam by SeRiF