TAO VİNYASA PROGRAMI

Denge, Güç ve Yumuşaklık

(30 saat)

 

12-13-14 Haziran, 20-21 Haziran 2020; Advayta Bomonti

 

Buluşma Saatleri: 

12 Haziran Cuma 18:00 – 21:00, 

13-14-20-21 Haziran Cumartesi-Pazar 10:00 – 17:30

 

 

Bu eğitimde Berivan Aslan Sungur ve Bengü Odabaş ile, Tao Vinyasa akışlarının içindeki denge, güç ve akışkanlık arasındaki ilişkiyi beraber araştıracağız.

Bu eğitimle tüm Tao Vinyasa akışlarını kendi kendinize güvenli ve bütünlüklü bir şekilde pratik edebilecek; eğer ki yoga hocası iseniz, bu akışları içeren dersler oluşturmayı öğreneceksiniz.

Hoca olanlar için bu eğitimin saatleri, 30 saatlik Yoga Alliance Devamlı Eğitim saatlerine ve Berivan Aslan Sungur ile Yoga Alliance Onaylı 300 Saat İleri Seviye Eğitim saatlerine saydırılabilmektedir.

 

 

Tao Vinyasa Nedir?

 

Tao Vinyasa, Paul ve Suzee Grilley’nin geliştirdikleri, içerisinde yoganın yanı sıra Martial Arts ve modern dans etkileri taşıyan yang yoga akışlarına verilen addır. 

Anatomik beden farklılıklarına saygıyı ve bedenin sesini dinleyerek içten gelen ritimle hareket etmek bu stilde ön plandadır. Birbirinden farklı amaçlara hizmet eden 3 temel akış (Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha) uygulanır. Akışlardan Savaşçı alt beden, Uçan Ejderha üst beden odaklıdır; Altın Tohum ise tüm bedendeki chi’yi uyandırmaya ve hissetmeye yöneliktir. Bunun yanında Yürüyen Ejderha, Yürüyen Köpek ve Yürüyen Fil serileri de yan akışlar olarak uygulanır. Tekrarlanan akışlar bedende esneklik, güç ve dengeyi geliştirir; bedene güç, canlılık ve zindelik getirir. Genelde akışların yang enerjisi, yin pozlar ile dengelenir.

 

 

Etkinlik Kimlere Yöneliktir? 

 

  • Tao Vinyasa akışlarını öğrenip kendi kendilerine uygulamak isteyen yoga öğrencileri
  • Tao Vinyasa akışlarını kendi öğrencilerine aktarmak isteyen yoga hocaları
  • Tao Vinyasa akışlarını daha önceden bilip bu alandaki hakimiyetlerini geliştirmek isteyen yoga hocaları ve öğrencileri 

 

Eğitim İçeriği 

  • Altın Tohum, Savaşçı, Uçan Ejderha ve yeni seriler olan Yürüyen Ejderha, Yürüyen Köpek ve Yürüyen Fil serilerini adım adım incelikleri ile öğrenme ve öğretebilecek kadar serilere hakim olma yetisi kazanma.
  • Ana 3 seriye bedeni hazırlamak için kullanılan pozları öğrenme; pozların kendi içerisinde sıralamasını yapabilme yetisi kazanma.
  • Akışları bir ya da birkaçını kişisel yoga pratiğiniz ya da vereceğiniz bir ders içerisinde bütün ya da parçalı olarak kullanabilmeyi kavrama.
  • Değişik seviyedeki öğrencilere ve farklı temalara/amaçlara yönelik Tao Vinyasa dersleri verebilme ve bireysel uygulamalar oluşturabilme yetisi kazanma.
  • Tao Vinyasa stiline temel oluşturan yin&yang yoga uygulaması bakış açısını öğrenme.
  • Tao Vinyasa stilinde kişisel bir uygulama geliştirme.

 

Etkinlik ücreti : 2.450TL + KDV’dir. 

1 Nisan 2020’ye kadar erken ödeme ücreti 1.950TL + KDV’dir. 

 

 

Burs ve indirim başvuruları 1 Mart 2020 tarihine kadar alınacaktır. Bu tarihten sonra toplu değerlendirme yapılacağı için yeni bir başvuru alınmayacaktır. Bunun dışındaki özel durumlar için lütfen iletişime geçiniz.

 

Detaylı bilgi ve kayıt için Alev Şaşırt ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Tel: 0542 201 70 78

E-mail: info@yinyogatr.com

 

 

 

Sertifikasyon

Bu eğitim, Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance onaylı 300 Saatlik İleri Seviye Eğitimine dahildir. İsteyen tüm yoga hocaları için 300 saatlik programa sayılacaktır. Ayrıca katılmış herkese tamamladıkları saat karşılığında Berivan Aslan Sungur Yoga Okulu’ndan Yoga Alliance onaylı devamlılık programı (YACEP) sertifikası verilecektir. 

 

 

Berivan Aslan Sungur kimdir?

 

Berivan Aslan Sungur yoga ile 2000 senesinde tanışmış, 2006 senesinden itibaren yin, vinyasa, jivamukti, shadow, dinamik yoga gibi birçok farklı yoga ekolünü hocalık eğitimleri, atölyeler ve dersler alarak deneyimleme ve uygulama fırsatı bulmuştur. 2007 senesinde Yin Yoga alanında uzmanlaşmaya yönelmiştir. Haziran 2011’de Paul ve Suzee Grilley’nin İstanbul’a gelmesinde aracı olmuş ve eğitimlerinde asistanlıklarını yapmıştır.

  

Berivan yoga alanındaki çalışmalarını, psikoloji, fizyoterapi, anatomi gibi alanlardaki veri, araştırmalar ve bu alanlarda aldığı formasyon ve danışmanlıklar ile desteklemektedir. Yogayı -fiziksel bir pratiğin ötesinde- günümüz modern insanının kendi hakikatini ve büyük Hakikat’i anlaması için, bir yardımcı unsur olarak görmekte; yoga pratiğini ve felsefesini hayatın içine taşımaya çaba sarf etmektedir.

 

2007-2019 yılları arasında Cihangir Yoga’da hocalık yapmış olan Berivan Sungur, eğitim ve derslerinde Yin Yoga, Yoga Anatomisi, Tao Vinyasa, İşlevsel Yaklaşım ve Asana Analizleri, yoganın felsefesi ve hayatın içine entegre edilişi alanlarına odaklanmıştır. 2009 yılında Türkiye’de ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı vermeye başlayarak, Yin Yoga’nın Türkiye’de yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmıştır. Türkiye’ye Tao Vinyasa akışlarını 2009 senesinde getirmiş, ilk Tao Vinyasa Eğitimini 2010 senesinde vermiştir. 

  

Uluslararası yoga eğitimleri onay kuruluşu olan Yoga Alliance nezlinde “Berivan Aslan Sungur ile Yoga” adında bir yoga okulu bulunmaktadır. 2019 Haziran yoga okulunu Advayta Bomonti çatısı altına taşımıştır.

 

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM/Paris’de Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. Özellikle evlilik ve çocuklar alanlarındaki hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır.

 

 

Bengü Odabaş Kimdir?

 

Bengü Odabaş ilk Yoga dersine Üniversite yıllarında bir spor salonunda girdi. O günden beri Yoga bir şekilde hayatının içinde kendine yer buldu. 2013 yılında ilk Yoga uzmanlık eğitimini aldı. Eğitimden sonra uygulamaktan keyif aldığı Yoga’yı hem bireysel hem de grup dersleri ile insanlarla paylaşmaya başladı. 

 

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2011 yılında mezun olduktan sonra zaten okurken başladığı İngilizce öğretmenliğine devam etti. Ancak zamanla yoğunlaşan Yoga derslerinin İngilizce derslerinin yerini almaya başlamasıyla bir süredir sadece Yoga dersleri veriyor. Bu yolda hiç bitmeyeceğini düşündüğü öğrenme sürecini de yeni eğitimler ve atölyeler ile destekliyor ve kendine yakın bulduğu yol gösterici hocalarıyla çalışmaya devam ediyor.

 

Derslerinde niyeti, güvenli bir Yoga asana uygulamasıyla, öğrencilerin maksimum derecede kendileri ile buluşabilecekleri bir ortam oluşturmaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Designed by Asu Somer and made with in Amsterdam by SeRiF